Цамавинга Меме Порекло, увиди и позадина

Ако сте љубитељ фудбала који га редовно прати онда ћете брже разумети контекст и можда сте наишли на Цамавинга Меме. Овај мем добија велику пажњу заједно са лајковима на разним платформама друштвених мрежа, посебно на Твитеру.

Едуардо Камавинга је играч Реал Мадрида који је требало да буде искључен након што је направио исхитрени изазов против Ентонија Марсијала из Севиље који је скинут са терена због повреде. Навијачи опозиције нису били нимало задовољни одлуком јер је био на једном жутом.

Била је то велика утакмица у контексту освајања лиге за Мадрид јер су сада ближи освајању титуле у Ла Лиги са 15 бодова предности на врху. Поново је шоу Карим Бензема постигао победоносни гол за Реал у последњих неколико минута меча.

Цамавинга Меме

Видели смо током целе сезоне људе који су судије лиге називали Реалом пристрасним јер су доносили одлуке у корист Мадрида у кључним тренуцима који су могли да промене тен лиге. Стога су друштвене мреже преплављене Цамавинга мемовима и Вардрид позивима.

Утакмица између Севиље и Реал Мадрида била је још једна утакмица у којој смо видели епски повратак Реал Мадрида. Поражени су са 2-0 и успели су да се врате сјајним Бенземом и Виницијусом Јуниором, али је одлука судија оставила лош укус.

Сви навијачи клубова осим Мадрида удружили су се да тролују судије и званичнике видео помоћника судије (ВАР) као промадридски настројени који називају лигу намештеном. Већина мемова је приказивала председника Реала Флорентина Переза ​​као контролора званичника ВАР-а.

Шта је Цамавинга Меме

Инцидент се догодио на дан 32. меча када су се два највећа тима у лиги окршала и била је то утакмица високих улога јер је Реалу била потребна победа да би обезбедио титулу у лиги и повећао заостатак на 15 бодова.

На полувремену, Реал је постигао 2 гола пошто је Севиља постигла преко Ивана Ракитића и Ерика Ламеле. Севиља је доминирала у првом полувремену и Реал је изгледао неорганизовано. Везиста Камавинга је добио жути картон и направио фаул над играчем Севиље.

Друго полувреме почиње голом Реала који је постигао Бразилац Родриго, па су уследила још два поготка, један у 82. минуту Начо и трећи поготка отменог Бенземе у 3. минуту. Камавинга је у међувремену избегао други жути и потенцијални црвени картон који је могао да промени игру у корист Севиље.

Снимак екрана Цамавинга Меме-а

Судије су одлучиле да му не дају жуто или црвено, а ни ВАР није интервенисао након што су визуелни прикази показали да је био чист фаул над Ентонијем Марсијалом који је трчао са лоптом у контранападу. Фаул је зауставио контранапад и повредио Ентонија кога је потом заменио Рафа Мир.

Историја Цамавинга Меме

Порекло мема је корисник Твитера који је први објавио снимак фаула са натписом „Вардрид у свом најбољем издању. Спашен од пада са 12 на 11 људи”. Изјава од 12 до 11 саркастично окривљује судије да буду 12. играч у свакој утакмици.

Затим је уследио огроман број твитова са јединственим изменама и пародијама. Други корисник Твитера објавио је фотографију мадридског председника Переза ​​у ВАР соби уз натпис „Вардрид је поново обновио претплату“.