Кој е Ејгон Оливер

Кој е Ејгон Оливер навивач кој личи на Нејмар, ажурирање за повредата на Нејмар

Овогодинешниот Светски куп на ФИФА 2022 година, најгледаниот спортски настан, започна со жесток почеток. Веќе имаше големи изненадувања со Јапонија која ја победи Јапонија, Саудиска Арабија ја победи Аргентина и Мароко го разби вториот најдобар тим Белгија. Појавувањето на Ејгон Оливер, кој наликува на бразилската фудбалска суперѕвезда Нејмар, исто така беше еден од…

Прочитај повеќе

Кој е Ерик Фронхофер

Кој е Ерик Фронхофер? Зошто е отпуштен од Илон Маск, причини, Твитер Спат

Новиот шеф на Твитер, Илон Маск, е на повидок откако ја купи компанијата и веќе отпушти многу вработени од највисоките нивоа од компанијата. Ново име на таа листа за отпуштање е Ерик Фронхофер кој е развивач на апликацијата Твитер. Детално ќе дознаете кој е Ерик Фронхофер и…

Прочитај повеќе

Која е Саманта Пир

Која е Саманта Пир? Зошто ја изгубила работата? – Вирално видео TikTok, Twitter

Саманта Пеер, ѕвезда на TikTok и модел OnlyFans, ја загуби работата откако направи содржина ограничена според возраста на работното место. Ќе дознаете која е Саманта Пир детално и ќе ги дознаете причините поради кои средното училиште Тандерболт ја отпушти од работа. Саманта Пир е на удар во моментот и веќе е отпуштена…

Прочитај повеќе

ФИФА Светско првенство 2022 Состави сите тимови

ФИФА Светско првенство 2022 Состави сите тимови – Целосни тимови од 32 земји

Сите нации кои се квалификуваа за Светското првенство во ФИФА 2022 година, ги објавија списоците на тимови бидејќи крајниот рок е поставен да заврши. Ако не сте ги виделе најавите за составите на вашите омилени тимови, тогаш не грижете се бидејќи ќе ви ги претставиме сите тимови од FIFA World Cup 2022. Светското првенство во фудбал 2022 година сега е…

Прочитај повеќе

Санија Мирза и Шоаиб Малик се разведуваат

Сè за разводот на Санија Мирза и Шоаиб Малик - причини, увид и повеќе

По 12 години брачен живот, тениската суперѕвезда Санија Мирза и пакистанската крикет легенда Шоаиб Малик се разделуваат. Последните извештаи покажуваат дека гласините за развод на Санија Мирза и Шоаиб Малик наскоро ќе станат официјални. Луѓето што ги затвораат Санија и Шоаиб ги потврдуваат информациите дека парот решил да се разведе. Нивната врска…

Прочитај повеќе

Прифатна картичка на BPSC AAO

BPSC AAO Admit Card 2022 Датум на издавање, линк за преземање, практични детали

Комисијата за јавна служба во Бихар (BPSC) е подготвена да ја објави BPSC AAO Admit Card 2022 денес, 31 октомври 2022 година преку својата официјална веб-страница. Можете да го проверите и да го преземете користејќи ги ингеренциите за најавување штом ќе ги издаде комисијата. Претходно овој месец, комисијата го објави распоредот за испити за помошник ревизор (AAO) преку…

Прочитај повеќе

Капетански рекорд на Бабар Азам

Капетански рекорд на Бабар Азам во сите формати, процент на победи, статистика

Бабар Азам е еден од најплодните играчи на крикет во последно време и има освоено многу натпревари сам за Пакистан. Но, тој е на насловните страници овие денови и луѓето ги доведуваат во прашање неговите капитенски способности откако Пакистан загуби на воведните два натпревари на Светското првенство Т20 2022 година. Во овој пост, ќе ...

Прочитај повеќе

Што се случи со Емануел Ему

Што се случи со Емануел Ему? Како оди обновувањето на ѕвездата на TikTok

Емануел повторно е на насловните страници на интернет и сите изгледаат многу загрижени за познатата ѕвезда на TikTok. Ако се прашувате што се случи со Емануел Ему, тогаш дојдовте на вистинското место за да знаете сè за ова ему. Сите сте сведоци на многу видеа кои станаа познати во минатото и…

Прочитај повеќе

Рангирање на Златната топка за 2022 година

Листа на победници на рангирањето на Златната топка за 2022 година, најдобри играчи мажи и жени

Се прашувате кој ја освои наградата „Златната топка“ на Франс Фудбал и кој влегува во листата на топ 10 играчи? Тогаш сте на вистинското место да знаете сè. Овде сме со целосната ранг-листа за Златната топка за 2022 година и исто така ќе разговараме за тоа што се случи на синоќешната церемонија на доделување. Церемонијата на доделување на Златната топка се одржа…

Прочитај повеќе

CUET UG Резултат 2022 година

CUET UG Резултат 2022 година, датум на објавување, врска за преземање, фини поени

Националната агенција за тестирање (NTA) е подготвена да го објави CUET UG Резултатот 2022 година на 15 септември 2022 година или на 14 септември 2022 година, според официјалните информации објавени од повисокиот орган. Ќе биде достапна на официјалната веб-страница cuet.samarth.ac.in штом ќе биде објавено. НТА го спроведе Заедничкиот универзитетски тест за додипломски студии (CUET UG)…

Прочитај повеќе

Кој е ХасанАби

Кој е Хасан Аби? Зошто е забранет на TikTok? Вистинска приказна и реакција

За смртта на кралицата Елизабета Втора се зборуваше низ целиот свет и сите споделуваа сочувство на социјалните мрежи, но Хасан Пикер познат како Хасан Аби ја шокираше публиката исмевајќи се со нејзината смрт. Во оваа објава, детално ќе се запознаете кој е ХасанАби и вистинската приказна зад Хасан…

Прочитај повеќе

Која е Тања Пардази

Која е Тања Пардази? Како умрела? Реакции и увиди

Популарната ѕвезда на TikTok со потекло од Канада почина при обид да скокне со падобран Зборуваме за убавата Тања Пардази која деновиве е на насловните страници. Ако сте заинтересирани да знаете одблизу Која е Тања Пардази, тогаш прочитајте ја оваа статија. Сите се шокирани кога ја слушнаа веста за нејзината смрт во трагичната…

Прочитај повеќе