Кој беше Зулкарнаин Хајдер

Кој беше Зулкарнејн Хајдер Австралиското атлетско вундеркиндје почина на 14-годишна возраст

Зулкарнаин Хајдер, тинејџерската атлетска сензација од Австралија, почина шокантно на 14-годишна возраст. Неговата смрт ги растажи сите дел од оваа заедница, бидејќи почит почнаа да се излеваат. Дознајте кој бил Зулкарнаин Хајдер…

Прочитај повеќе

Која е Гејл Луис

Која е Гејл Луис? Дознајте сè за жената што стана вирална поради напуштањето на работата во Walmart

Гејл Луис стана вирална сензација на социјалните мрежи, особено на TikTok каде нејзиното проштално видео во кое таа се откажува од работата во Walmart собра милиони прегледи. Гејл работеше во Волмарт во Морис, Илиноис десет години и сега се збогуваше со работата на уникатен начин што помина…

Прочитај повеќе

Кој е Азам Сидик Таткото на Бабар Азам

Кој е Азам Сидик Таткото на Бабар Азам Азам додека Бабар се повлече од капетанија по дискусија со семејството и ПХБ

Азам Сидик е познат по тоа што е татко на пакистанскиот ас Бабар Азам. Бабар Азам е едно од најголемите имиња кога станува збор за пакистанскиот крикет и неговата конзистентност во сите три формати е атрибутот на кој сите му се восхитуваат. Денеска ќе дознаете кој е Азам Сидик, таткото на Бабар Азам и…

Прочитај повеќе

Кој е Томас Ронсеро

Кој е Томас Ронсеро Спортскиот новинар чија анализа на Златната топка стана вирална по коментарот на Кристијано Роналдо

Томас Ронсеро, спортскиот новинар од Реал Мадрид, моментално е во центарот на вниманието поради исмејувањето и деградирањето на 8-та Златна топка на Лионел Меси. Овде детално ќе дознаете кој е Томас Ронсеро и неговите ставови за церемонијата на доделување на Златната топка. Неговото објаснување зошто Меси не заслужува да победи, доби коментар од ...

Прочитај повеќе

Кој е Шоаиб Јат

Кој е Шоаиб Јат Новинарот кој објави приватен разговор на Бабар Азам и извршниот директор на ПЦБ Салман Насер

Шоаиб Џат е под многу критики откако го објави разговорот на пакистанскиот капитен Бабар Азам во емисијата во живо. Навивачите воопшто не се задоволни бидејќи приватниот разговор протече за време на емисијата без согласност на играчот. Дознајте кој е Шоаиб Џат во детали и целата приказна зад разговорот…

Прочитај повеќе

Кој е духот на инквизиторот

Кој е духот на инквизиторот Италијанската ѕвезда на TikTok позната по Cosplay, причина за смртта, најнови вести

Видеото за смртта на инквизиторот Ghost за време на пренос во живо на TikTok предизвика шокантни бранови низ платформата на социјалните медиуми. Познатата италијанска ѕвезда на TikTok си го одзеде животот откако одеше во живо на TikTok, правејќи ги сите да се распрашуваат за неговата самоубиствена смрт. Дознајте кој е духот на инквизиторот во детали и целосната приказна зад неговата трагична смрт. На 9 октомври 2023 година,…

Прочитај повеќе

Која е Наталија Фадеев

Која е Наталија Фадеев Израелскиот модел Cosplay вирален поради нејзините неодамнешни објави на Инстаграм

Конфликтите и војните не биле љубезни кон никого без разлика дали се работи за историски војни или неодамнешни конфликти меѓу нациите. Војната меѓу Израел и Хамас однесе многу невини животи кои немаат никаква врска со тековните конфликти. Пред неколку дена инфлуенсерката на социјалните мрежи и косплеј модел Наталија Фадеев сподели неколку објави во врска со…

Прочитај повеќе

Нето вредност на Еден Азар

Еден Азар нето вредност во 2023 година, знајте колку е богат поранешниот играч на Реал Мадрид додека го објави своето пензионирање

Еден од највештите фудбалери на актуелната генерација најави пензија на 32 години Станува збор за поранешниот играч на Челзи и Реал Мадрид Еден Азар кој е убедливо на секоја листа на најдобри играчи во последната деценија. Дознајте ја нето вредноста на Еден Азар и причините за неговата рана…

Прочитај повеќе

Што е квизот CFAK на TikTok

Што е квизот CFAK на TikTok, сè што треба да знаете за вирусниот тест на личноста

Квизот CFAK е една од најновите вирални работи на TikTok создадена од корисник по име Felecia. Квизот за каубој, самовила, ангел, витез познат и како CFAK е тест на личноста што ви кажува каква личност сте. Дознајте што е CFAK квизот на TikTok детално и запознајте се со…

Прочитај повеќе

Зошто Каи Хаверц се вика 007

Зошто Каи Хаверц се нарекува 007, значењето на името и статистиката

Фудбалските фанови не можат да се победат кога станува збор за тролање на играчите на ривалскиот клуб. Каи Хаверц е едно од најскапите засилувања на летото бидејќи Арсенал го купи за повеќе од 65 милиони долари за трансфер. Но, тоа беше тежок почеток за играчот во неговиот нов клуб со нула голови и…

Прочитај повеќе

Кој е Џони Сомали

Кој е Џони Сомали Кик стриминг ги малтретира луѓето во Бали Јапонија

Стриминг сметката на Johnny Somali Kick е забранета поради вознемирување и расно злоставување луѓе во неговите видеа. Неодамнешниот инцидент се случи во Јапонија кога стримерот на Kick го малтретираше добро познатиот стример на Твич Меовко додека траеше преносот во живо. Дознајте кој е Џони Сомали и целата приказна зад неговата забрана. Можеш …

Прочитај повеќе

Кој е Симбилдер

Кој е развивачот на Simbuilder Roblox, наводно уапсен за време на RDC 2023 година

Симбилдерот чие вистинско име е Михаил Олсен, наводно, бил уапсен пред настанот на Roblox Developers Conference (RDC) 2023 година. Тој е добро познат по развојот на симулатор на возило за искуство Roblox. Овде ќе дознаете кој е Симбилдер АКА Михаил Олсен и ќе дознаете сè за неговото наводно апсење. Веста за Михаил Олсен популарно…

Прочитај повеќе