Најдолгиот одговор ги добива одговорите на Roblox - лесен и тежок режим

Во потрага по најдолгиот одговор победуваат одговорите на Roblox? Да, тогаш сте ја посетиле вистинската страница за да знаете за некои од најдолгите одговори. Колекцијата на одговори сигурно ќе ви помогне брзо да напредувате во оваа фасцинантна игра.

Longest Answer Wins е игра на Roblox создадена од развивач наречен Mega More Fun. Таа е една од новообјавените игри на оваа платформа која беше достапна за корисниците во јуни 2022 година. Но, за краток временски период, таа стана многу популарно искуство на Roblox што го играат илјадници дневно.

Веќе доби повеќе од 41.2 милиони посети на оваа платформа и 114,120 играчи ја додадоа оваа авантура во нивните омилени. Таа го доби своето најново ажурирање пред неколку дена и има многу подобрувања на оваа игра заедно со вклучување на нови функции.

Најдолгиот одговор ги добива одговорите на Roblox

Во оваа објава, ќе се запознаете со некои од најдолгите одговори кои би можеле да бидат корисни во напредокот во играта. Тоа ќе ви помогне неизмерно да се искачите на таблата на водачи и да го достигнете највисокото ниво во играта.

Во играта Roblox, играчите ќе се обидат да одговорат на случајно генерирани прашања со најдолг можен одговор. Со тоа, ќе се спасите од неизбежното надојдена вода. Целта е да се обезбеди најдолгиот одговор за да се изградат вашите блокови.

Слика од екранот на најдолгиот одговор ги добива одговорите на Roblox

Ќе добиете поголем куп блокови кога одговорот е подолг. Оние кои ќе дадат кратки одговори ќе бидат елиминирани и последниот човек што ќе стои ќе биде победник. Можете да отклучите разни скинови за блокови и да се искачите во рангирањето на таблата на водачи со победнички игри.

Најдолгиот одговор ги добива одговорите на Roblox – Одговори во лесен режим

Следната листа на победи со најдолги одговори ги содржи одговорите за лесен режим.

 • Нешто со корени - зеленчук
 • Нешто на кое можете да се искачите - планини
 • Нешто на кое можете да седите - Стол за лулка
 • Нешто што чувствувате - разочарано
 • Нешто што ќе го најдете во близина на бањата - Rubber Ducky
 • Нешто што треба редовно да го полните - електричен велосипед
 • Нешто што можете да го видите на океанот - кокосово дрво
 • Нешто што можете да пиете - сок од лубеница
 • Нешто што го ставате во бања - гумена патка
 • Нешто што го носите на нозете - високи потпетици
 • Звук што може да го чуете во фармата - Leaf Blower
 • Спортови што вообичаено ги играат тимови - Навивачка
 • Суперхерој - Капетан Америка
 • Работи што ги носат жените, а мажите не - екстензии
 • Работи што ги гледате надвор - планини
 • Работи што ги гледате во училницата - табла
 • Работи што ќе ги најдете во детски ранец - футрола за молив
 • Работи што обично ги чувате во вашиот паричник - Возачка дозвола
 • Работи кои мајка ти ви ги кажува да ги правите пред вечера - Callyoursiblings
 • Што можете да најдете во вселената - галаксијата Млечен пат
 • Какви десерти сакаат децата? - Чоколадна торта
 • Што наоѓате на Северниот Пол - Дедо Мраз
 • Што ви недостига за училиште - соученици
 • Што прави кучето - Играј Fetch
 • Што се топи кога станува жешко? – Лукавици
 • Што би нашле во опседната куќа? – Апарати
 • Кога децата ги затвораат очите - хорор филм
 • Кога ќе се вратите дома од училиште - играјте видео игри
 • Донесувате патување за кампување - комплет за итни случаи
 • Вие останувате во автомобилот - Кабли за скокачи
 • 2Д геометриска форма - паралелограм
 • Ден во неделата - среда
 • Месец со 31 ден - декември
 • Причина поради која би се разбудиле среде ноќ - Избори за животен стил
 • Активност во која носите ракавици – Градежништво
 • Животно што се движи многу бавно - слон
 • Животно што има рог - африкански бивол
 • Животно што започнува со буквата Б - бактериска камила
 • Друг збор за ѓубре – ѓубре
 • Најдобро место за некој да студира - кафуле
 • Изгледа дека зградата е ладна - докторска канцеларија
 • Боја на виножито - портокалова
 • Заедничка боја на куќата - жолта
 • Јадете во филмовите - Кисело лепенка деца
 • Пример за нешто што е ладно - фрижидер
 • Познат лик од видео игра - Sonic The Hedgehog
 • Најди во футрола за молив А – лента за корекција
 • Игра Гледате луѓе кои играат во паркот - Кошарка
 • Вкус на сладолед – Сладолед од тесто за колачиња со чоколадни чипови
 • Важен оброк на денот - Појадок
 • На детето му треба помош, кого би можеле да побараат - баба и дедо
 • Децата го поминуваат поголемиот дел од времето во - социјални медиуми
 • Главниот лик од Frozen – Кристоф
 • Главните ликови во детски - детски квадратни панталони
 • Главни бои - жолто портокалова
 • Месец во годината - септември
 • Име на ирвасите на Дедо Мраз - Рудолф
 • Името на седумте џуџиња во Снежана - срамежливо
 • Предмети во бањата - тоалетна хартија
 • Активност на отворено – Фотографија
 • Дел од телото - дебелото црево
 • Делови од главата - чело
 • Место Do We Find An Lift – Канцелариска зграда
 • Место на кое ви е кажано да молчите - кино
 • Планета во нашиот систем - Нептун
 • Популарна боја на автомобил - сребрена
 • Принцезата на Дизни - Заспаната убавица
 • Ставете во замрзнувач - зеленчук
 • Училишен предмет – студии за дом и потрошувачи
 • Протресете пред употреба – прелив за салата
 • Некој што може да побарате за насоки - Спроведувач на сообраќај
 • Нешто во Хамбургер – Мајонез
 • Нешто во устата - крајници
 • Нешто на патот – Сообраќајни конуси
 • Нешто што луѓето прават додека гледаат огномет - фотографирајте
 • Нешто тркалезно - лубеница
 • Нешто што не треба да правите додека јадете - пиете
 • Нешто што оди нагоре - балон со топол воздух
 • Нешто што има пар - стапче за јадење
 • Нешто што е остро – Razorblade
 • Нешто што помладиот брат сака да го прави - играјте спорт
 • Нешто да се нацрта - моливи за боење
 • Нешто кога се чувствувате среќно - свирнете

Најдолгиот одговор победува Одговорите на Roblox – Одговори во тврд режим

Следната листа ги прикажува одговорите за тврдиот режим.

 • Филм Пиксар – Универзитет за чудовишта
 • Место каде што треба да чекате во ред - забавен парк
 • Позиција во американскиот фудбал - одбранбено справување
 • Професија која започнува со Т – советник за патувања
 • Жанр на играта Roblox - Град и град
 • Фудбалска позиција - офанзивен среден бек
 • Нешто на свадба - видеографи
 • Нешто од филмот на Дизни - Снежана и седумте џуџиња
 • Нешто што го прават гостите на свадбен прием - фотографирајте
 • Нешто во пустина - Jackrabbits
 • Нешто што живее под земја - Groundhog
 • Нешто што луѓето украсуваат - Божиќна забава
 • Нешто што се случува на секои неколку години - претседателски избори
 • Нешто што започнува со чау - Chowhound
 • Нешто со ципести стапала - Албат Росес
 • Нешто без што не излегувате од дома - паметен телефон
 • Нешто што јадете со крекери - путер од кикирики
 • Нешто што ќе го најдете во кутија со алатки - шрафцигер Филипс
 • Нешто што го рециклирате - пластична амбалажа
 • Специфична игра со карти - Texasholdem
 • Спорт со стативи – галски фудбал
 • Ѕвездено соѕвездие - Стрелец
 • Техники што се користат за пливање - мозочен удар на дојка
 • Термин што започнува со самовила – самовила кума
 • Работи за кои луѓето лажат на резимеата - Квалификации
 • Работи што ќе ги најдете кај лекар - подлога за рецепти
 • Тип на мечка - северноамериканска црна боја
 • Вид на сирење - Пекорино Романо
 • Вид на гориво - адреналин
 • Вид на главоболка - мигрена
 • Вид на осигурување - Блек Џек
 • Вид на метал - не'рѓосувачки челик
 • Вид на загадување - Загадување на водата
 • Вид на семе - сончоглед
 • Вид на змија - анаконда
 • Вид на транспорт - Телепортација
 • Вид на дрво - Сандалово дрво
 • Видови на хемиска реакција - распаѓање
 • Видови на комуникација – визуелна комуникација
 • Државата на САД почнувајќи со А – Арканзас
 • Жанр на видео игра - стрелец во прво лице
 • Начин на испраќање пораки – социјални медиуми
 • Кое суштество снесува јајца - водоземци
 • Волшебникот што го знаеш - Хари Потер
 • 10 земји со најголема популација - Бангладеш
 • Животно од кинеска нова година - петел
 • Животно чии нозе се истакнати на менито ресторани - пилешко
 • Атлетски настан – стиплчез
 • Лоша работа за склони кон несреќи – полицаец
 • Топка која е помала од бејзбол - топче за пинг понг
 • Ликот на Бетмен - детектив Итан
 • Птици кои не можат да летаат - недостапна железница на островот
 • Бренд на паста за заби - Дорамад радиоактивна паста за заби
 • Казино игра - слот машина
 • Карактер во пријатели - Моника Гелер
 • Земји што зборуваат француски - Луксембург
 • Земји со ѕвезди на знаме - Федерални држави на Микронезија
 • Земја во Азија - Обединети Арапски Емирати
 • Земја во Европската Унија - Обединетото Кралство
 • Земја која беше домаќин на Олимпијадата - Соединетите Американски Држави
 • Земја што зборува шпански - Соединетите Американски Држави
 • Служба за итна помош – планинско спасување
 • Пример за континент - Јужна Америка
 • Пример за боречка вештина - кикбокс
 • Егзотични домашни миленици - Ежеви
 • Храна на многу луѓе се алергични - путер од кикирики
 • Форма на идентификација – Картичка за социјално осигурување
 • Дајте име на диносаурус - Micropachycephalosaurus
 • Дајте голема религија - растафаријанизам
 • Грчко божјо име - Хефест
 • Куќа во Хогвортс - Хафлпаф
 • Предмет што може да го купите во продавница за сувенири - кујнски додатоци
 • Музички жанр - прогресивен рок
 • Музички инструмент - Електрична гитара
 • Име А зачини - Дату Пути оцет
 • Name A Nursery Rhyme – London Bridge Is Falling
 • Име А Покемон - Флечиндер
 • Именувајте нешто што работи - фрижидер
 • Природна катастрофа - тропска бура
 • Име на океанот - Северен Атлантски Океан
 • За смртните гревови - ненаситност
 • Една од 10-те најдолги реки во светот - Мисисипимисури
 • Една од најголемите земји во светот - Соединетите Американски Држави
 • Едно нешто што се прави од кокос - кокосова вода
 • Луѓето купуваат за да покажат дека се успешни - паметен телефон
 • Луѓе кои оделе на Месечината - Харисон Шмит

Тоа е крајот на списокот со одговори на Roblox со најдолгиот одговор и за лесен и тежок режим. Се надеваме дека ќе ви помогне многу време во играта.

Можеби ќе сакате да проверите Одговори за квиз на неделата на меѓународни игри на Амазон

Заклучок

Па, претставивме огромна колекција на Roblox одговори со најдолгиот одговор за повеќе режими што ќе ви помогнат да бидете најдобриот играч во оваа игра на Roblox. Тоа е сè за овој пост, слободно поставувајте прашања поврзани со него користејќи го полето за коментари.

Оставете коментар