Кој е Ејгон Оливер

Кој е Ејгон Оливер навивач кој личи на Нејмар, ажурирање за повредата на Нејмар

Овогодинешниот Светски куп на ФИФА 2022 година, најгледаниот спортски настан, започна со жесток почеток. Веќе имаше големи изненадувања со Јапонија која ја победи Јапонија, Саудиска Арабија ја победи Аргентина и Мароко го разби вториот најдобар тим Белгија. Појавувањето на Ејгон Оливер, кој наликува на бразилската фудбалска суперѕвезда Нејмар, исто така беше еден од…

Прочитај повеќе