Кој е Ејгон Оливер навивач кој личи на Нејмар, ажурирање за повредата на Нејмар

Овогодинешниот Светски куп на ФИФА 2022 година, најгледаниот спортски настан, започна со жесток почеток. Веќе имаше големи изненадувања со Јапонија која ја победи Јапонија, Саудиска Арабија ја победи Аргентина и Мароко го разби вториот најдобар тим Белгија. Појавувањето на Еигон Оливер, кој наликува на бразилската фудбалска суперѕвезда Нејмар, исто така беше еден од инцидентите што го привлече вниманието на многу луѓе. Во оваа статија детално ќе дознаете кој е Ејгон Оливер и ќе дознаете што го направило толку популарен.

Групната фаза беше многу забавна за навивачите кои веќе беа сведоци на неколку возбудливи натпревари. Има огромна популација на фудбалски фанови во Катар за да го гледаат Светското првенство во 2022 година. Личниот изглед на Нејмар Јуниор е исто така таму за да го поддржи својот идол Нејмар.

За време на натпреварот помеѓу Бразил и Швајцарија синоќа, Еигон Оливер изненади многу бразилски симпатизери бидејќи почнаа да го извикуваат името на Нејмар откако го видоа на екранот. Нејмар моментално е повреден и не беше именуван во тимот за Швајцарија.  

Кој е Ејгон Оливер

Слика од екранот на Кој е Ејгон Оливер

Нејмар личи Ејгон Оливер беше присутен на трибината синоќа на стадионот 974 за да му даде поддршка на Бразил. Тој ги збуни луѓето со својот изглед бидејќи луѓето го помешаат со Нејмар и го бодреа името на фудбалерот за време на натпреварот против Швајцарија.

Еигон е добро позната личност на социјалните мрежи и има повеќе од 700,000 следбеници на Инстаграм. Овој измамник на Нејмар Јуниор многумина го заменуваат со бразилската суперѕвезда фудбалер. Бразилските навивачи почнаа да врескаат кога го видоа човекот и побрзаа да се фотографираат со него мислејќи дека тој е вистинскиот Нејмар.

Дури беше објавено дека тој направил тетоважа на вратот налик на бразилската суперѕвезда, позирал за бескрајни фотографии и им мавтал на набљудувачите пред да замине од местото опкружен со чувари. Момчето стана постер момче на Светското првенство досега.

Копијата на Нејмар, наводно, ги измамила организаторите на стадионот да го пуштат да влезе, верувајќи дека тој е бразилската фудбалска легенда. Додека Нејмар сподели слика од себе на Инстаграм за да покаже поддршка за својот тим, неговиот забавен играч исто така го привлече вниманието на навивачите на Бразил на стадионот.

Ејгон Оливер

Неговата сличност со Нејмар повторно стана тема за разговор на социјалните платформи како Твитер, Инстаграм итн. Бразил го доби натпреварот со 1-0 разлика и се пласираше во осминафиналето.

Касемиро го постигна единствениот гол во 83. минута за да ја обезбеди победата што им помага да се пласираат во следната рунда на Светското првенство во фудбал во Катар 2022 година. Нејмар се повреди на првиот натпревар против Србија и беше пријавен за преостанатата групна фаза од натпреварот.

Кога Нејмар ќе биде достапен за селекција?

Кога Нејмар ќе биде достапен за избор

Многу фанови на Нејмар Џуниор се загрижени за степенот на неговата повреда и прашуваат дали ќе го напушти Светското првенство. Ѕвездата на ПСЖ заработи повреда на скочниот зглоб што ќе го остави надвор од терените барем до крајот на групната фаза.

Но, добрата вест за навивачите на Бразил е дека тој би можел да се врати во нокаут фазата. Некои извештаи во Бразил, исто така, сугерираат дека тој може да настапи во одредено својство за време на последниот натпревар во групата против Камерун во петок.

Репрезентацијата на Бразил веќе се квалификуваше за осминафиналето како победници во групата бидејќи го победи вториот најдобар тим во групата Швајцарија. Враќањето на Нејмар од повреда ќе ги зголеми шансите Бразил да го освои турнирот бидејќи нема креативност во последната третина во натпреварот против Швајцарците, особено во првото полувреме.

Можеби ќе ве интересира да знаете Кој е Ерик Фронхофер

Завршни зборови

Бидејќи ги соопштивме сите детали за репликата на Нејмар, кој е Ејгон Оливер и зошто е толку вирален, повеќе не треба да биде мистерија. Понатаму, дадовме ажурирање за повредата на глуждот на Нејмар и го предвидовме неговото враќање во тимот.

Оставете коментар