Причини, реакции и профил на смртта на Шеил Сагар

Sheil Sagar Death заврши една многу тажна и потресна недела за индиските музички фанови и музичката индустрија. Прво, смртта на Сиду Мус Вала ги шокираше луѓето, потоа Кришнакумар Кунат познат како КК, а сега оваа вознемирувачка вест за смртта на Шеил Сагар.

Беше напорна недела за индиската пејачка индустрија и сите обожаватели кои ги поддржуваа овие уметници низ годините. Сидху бил застрелан од непознато лице додека патувал, а К.К. по завршувањето на концертот во странство паднал со срцев удар и никогаш не станал.

Причините за смртта на Шеил Сагар се непознати. Според многу извештаи, властите и луѓето во негова близина допрва треба да ги дознаат причините за неговата смрт. 22-годишен уметник ненадејно го напушти светот и шокираше многу луѓе кои го познаваа.

Смртта на Шеил Сагар

Веста ја потврдија различни медиуми и негови блиски пријатели на социјалните мрежи. Тој почина на 1 јули од засега непознати причини. Па, тоа беа ужасни неколку дена, смртта на пенџабската Rockstar, смртта на вистинска легенда во КК, а сега нè напушти една млада сензација.

Споделувајќи ја веста за Sheil Sagar Death на Твитер, неговиот пријател цитираше „Денес е тажен ден… прво К.К., а потоа и овој прекрасен нов музичар кој нè воодушеви со неговата изведба на мојата омилена песна #wickedgames. да почиваш во мир #SheilSagar“

Шеил Сагар

Во најмала рака е потресно, друг мој обожавател на Твитер напиша „RIP #sheilsagar, не го познавав лично, но еднаш присуствував на неговото шоу и така можев да се поврзам со него и со фазата низ која минуваше како уметник. Навистина ми се допадна начинот на кој тој правеше музика, изгубивме скапоцен камен 🙂 Ве молиме започнете да поддржувате независен дури и секој изведувач“

Ќе најдете многу луѓе кои ја споделуваат неговата слика и пеат видеа заедно со цитати на бројни социјални мрежи. Тоа е загуба на млада крв кој сакаше да се прослави во индиската музичка индустрија со својот душевен глас.

Кој беше Шеил Сагар?

Кој беше Шеил Сагар

Шеил Сагар е музичар и пејач од Делхи, кој дебитираше со песна наречена Ако се обидов (2021). Тој беше нов на ова поле и во почетната фаза од кариерата. Настапил на неколку концерти и сценски претстави во Индија.

Тој беше добро познат на независната музичка сцена во Делхи. Тој отпеа сингл со наслов Rolling Stones кој го привлече вниманието на јавноста и имаше преку 40,000 стримови само на Spotify. После тоа, тој отпеа уште два синглови Still и Mr Mobile Man.

Тој одлично владееше со разни инструменти и пееше песни додека свиреше гитара. Тој е млад талент во подем кој повеќе го нема. Се чинеше дека неговата кариера е на добар пат и многумина во негова близина кои се однесуваа на ова поле го знаеја неговиот неверојатен талент.

Корисник на Твитер со рачката HarshadBKale ја покажа својата загриженост откако три големи скапоцени камења беа изгубени од музичката индустрија, тој го цитираше „Што се случува со музичарите? Прво сидху, потоа КК, а сега ова. Шејл беше неверојатна пејачка и текстописец од музичкото коло ДУ. неговите оригинали беа апсолутно убави. Почивај во мир човеку“

Во случај да сакате да прочитате повеќе вести, проверете Кели Мекгинис 2022 година

Последни мисли

Секогаш е голема загуба кога човек рано го губи животот и му се рушат сите соништа. Смртта на Шеил Сагар 2022 година повторно е огромен удар за индустријата. Ги соопштивме сите детали поврзани со смртта на талентиран пејач, душата нека му почива во мир засега потпишуваме.

Оставете коментар