Која е Сабрина Бахсун, ака Tube Girl, вирусната ѕвезда на TikTok

Ѕвездата на TikTok Tube Girl чие вистинско име е Сабрина Башун моментално е главна тема откако нејзините видеа за танцување станаа вирални на социјалните мрежи. Луѓето ја фалат инфлуенсерката на социјалните мрежи за нејзината позитивност и нејзините видеа што се споделуваат на бројни социјални платформи. Запознајте која е Сабрина Бахсун ака Tube Girl детално овде.

Со социјалните медиуми во полн проток овие денови, не е потребно време да стане вирално. Студентката по право, Сабрина Башун, која е на TikTok со корисничкото име Tube Girl, благодарение на нејзините видеа како танцува во метрото, стана инстант хит. Нејзините потези станаа толку популарни што многу други почнаа да ги следат и таа успеа да создаде тренд на TikTok.

Откако се прослави, вирусниот инфлуенсер на социјалните мрежи беше виден како шета мачки на модната недела во Лондон и беше препознаен во лондонското метро. Не само што и се обратиле разни брендови за да биде нивниот бренд амбасадор и поканети и на модната недела во Париз.

Која е Сабрина Бахсун ака Tube Girl

Сабрина Бахсун, која на социјалните мрежи е добро позната како Tube Girl е Азијка која живее во Лондон. Таа стекна популарност преку нејзините иновативни видеа за танц снимени и самопродуцирани во лондонското метро. Tube Girl сега има над 400,000 следбеници и повеќе од 15 милиони допаѓања на нејзиниот профил на TikTok.

Слика од екранот на Која е Сабрина Бахсун ака Tube Girl

Британската TikToker која порасна во Малезија успешно се стекна со својата диплома по право на престижниот Универзитет Дурам, Велика Британија неодамна. Според нејзината биографија на социјалните платформи, Сабрина Бахсун има 22 години и на толку млада возраст инспирирала многу луѓе да се соочат со своите социјални стравови и да се изразат. Таа има 4 браќа и сестри и се преселила од Малезија во Велика Британија пред неколку години.

Видеата на Сабрина Бахсун за ТикТок прикажуваат енергични танцови рутини снимени во лондонското метро. Таа користи уникатни агли на камерата и кул танцови движења и сака да користи музика од уметници како Ники Минаж. Повеќето луѓе нема да се осмелат да го направат она што таа го направила на места како лондонското метро. Оттука, многу корисници се пофалени за храброст и самодоверба.

@sabrinabahsoon

Па сега сум на пат преку цевка. Човекот одзади добива шоу fr 🤣 #тубедевојка #tubegireffect

♬ Prada – cassö & RAYE & D-Block Europe

Сабрина Бахсун ака Патување девојка со цевка на TikTok

Несомнено е дека TikTok ѝ даде нов идентитет на Сабрина и ја прослави глобално. Во нејзиното прво видео кое беше објавено на 13 август, таа застана пред прозорец со ветер кој ѝ дува низ косата и танцуваше на песната „Where Dem Girls At“.

Сабрина Бахсун

Зборувајќи за видеото неодамна во едно интервју, таа рече „Сакав некој да ме снима, па прашав еден пријател, а тој ми рече: „Не“, па јас реков: „Уф, морам сама да го снимам“. Го пробав во мојата куќа, но не изгледаше како што треба, па затоа велам: „Да се ​​обидам да го направам тоа во мојот автобус“, бидејќи имам автобус кој е прилично празен. И тогаш автобусот едноставно не работеше. И тогаш кога ветрот беше во цевката, а јас седев на работ“.

Таа продолжи велејќи: „Јас не сум осудувачка личност, па ако видам некој како го прави тоа на цевката, а јас никогаш претходно не би го направила тоа, би рекол: „Убиј, уживај во животот“. Таа додаде: „Јас вежбам дома пред да излезам во јавност за да го направам тоа“.

Таа му рече на интервјуерот што студира право е принудна работа бидејќи отсекогаш сакала да биде креативна или во модната или музичката индустрија. Затоа, за да се чувствува удобно, таа почна да прави работи на TikTok. Зборувајќи за правење видеа на такви места, таа рече: „Понекогаш станувам малку нервозен и напнат, затоа само опуштете се, а потоа ќе видите на видеото дека сте опуштени и се забавувате. Тоа прави разлика“.

Сабрина Бахсун е и на Инстаграм со корисничко име @sabrinabahsoon. Таа има повеќе од 14,000 следбеници на нејзиниот профил. Нејзиниот најголем сон е да оди низ целиот свет, ширејќи ја нејзината возбудлива енергија и танцови движења со луѓе од различни места.

Можеби и вие сакате да знаете Кој е Џуси Мелони

Заклучок

Сигурно, сега знаете која е Сабрина Бахсун или Tube Girl, виралната сензација од ОК. Таа создаде тренд #TubeGirl на TikTok кој има над 300 милиони прегледи со други корисници на TikTok кои ги споделуваат нејзините чекори покажувајќи ги нивните танцови движења на уникатни места.

Оставете коментар