Кодови за патување на аниме јули 2023 година - Добијте практични бесплати

Ако ги барате најновите кодови за патување на аниме, тогаш сте дошле на вистинското место за да знаете сè за нив. Со нашата листа на нови кодови за Anime Journey Roblox, можете да добиете голем број бесплатни вртења и скапоцени камења.

Anime Journey е многу популарна игра Roblox развиена од CL Game Studio за платформата. Првпат беше објавен во април 2022 година и имаше над 14 милиони посети кога последен пат проверивме. Станува збор за авантура со улоги во која можете да играте различни ликови од познатите манга серии.

Во авантурата на Roblox, ќе создадете свој лик и ќе работите напорно за да се израмните и да станете помоќни во играта. Битка против непријателите и завршете потраги за да заработите поени за искуство. Колку повеќе искуство стекнувате, толку вашата статистика ќе стане подобра, што ќе ве направи уште посилни и ќе ви даде кул нови способности. Време е да се борите, да се израмните и да ги покажете вашите супермоќи во играта.

Кои се аниме шифри за патување 2023 година

Овде ќе најдете вики со кодови за аниме патување во кое се дадени сите информации во врска со работните кодови. Исто така, во објавата е спомнат и процесот на откупување на активните за играчите да немаат проблем да ги добијат бесплатните награди.

Секој гејмер ги сака најкул работи кога игра игра, без разлика за која игра станува збор. Користењето кодови е најлесниот начин да добиете бесплатни работи во играта. Кодот може да ви даде една или повеќе награди и се што треба да направите е да ги следите чекорите за да го откупите.

Слично на стотици други игри на Roblox, развивачот на Anime Journey CL Game Studio често ги објавува овие специјални кодови што може да се откупат. Овие кодови се начин играчите лесно да добијат корисни награди без да мора да работат многу.

Секогаш кога има достапни нови шифри за оваа авантура и други игри на Roblox, ќе се погрижиме да ве известиме. Предлагаме да ги зачувате нашите Веб-страница адреса како обележувач и проверувајќи ја секој ден за да останете ажурирани.

Роблокс аниме шифри за патување 2023 јули

Следниве се сите работни шифри за аниме патување RPG 2023 заедно со детали за бесплатните награди поврзани со секоја од нив.

Список со активни кодови

 • 40K_LIKES – Откупете го кодот за 250 скапоцени камења и 15 вртења (НОВО)
 • 60K_FAVS – Откупете го кодот за 30 минути двојно истекување и ресетирајте ја статистиката (НОВО)
 • OGVEXX - Explood Boost 20 минути и Ace Cloths (НОВО)
 • ЛИДЕРТАБИ – 100 скапоцени камења и 10 вртења
 • lelygamer – 5 вртења
 • KELVINGTS - 20 вртења

Список со истечени шифри

 • BUGFIX_UPDATE – засилувања, вртења и повеќе
 • МИХЕРОАКАДЕМИЈА – Зајакнува, врти и повеќе
 • BOKUNOHERO - Засилува, врти и повеќе
 • 35K_LIKES – засилувања, вртења и повеќе
 • LITTLE_UPDATE3 – 20 монети, 10 минути Exp Boost
 • БЛАГОДАРИМЕ – 1 час ДВОЈНО ИСПИТУВАЊЕ, 50 вртења, 200 скапоцени камења, 20 илјади монети
 • 30K_LIKES – 15 минути двоен EXP, 15 вртења и 35 скапоцени камења
 • LITTLE_UPDATE2 – 2.5 илјади монети, 50 скапоцени камења, 10 вртења, 10 минути Exp Boost
 • EXP_BOOST – 10 мин Exp Boost
 • LITTLE_UPDATE – 2.5 илјади монети, 50 скапоцени камења, 10 вртења, 10 мин. Expo Boost
 • МОРЕСПИН – Врти
 • SPINFOREVERYONE – Врти
 • КАКОВИ - скапоцени камења
 • ОСЛОБОДУВАЊЕ – Врти
 • 25 KLIKES – 15 минути двојно истегнување, ресетирање на статистика и 15 вртења
 • NEWUPDATE - Врти
 • RE-BALANCE – Врти
 • 40 KFAVS – 30 МИНУТИ EXP, 10 СПИНИ
 • 2MVISITS – Врти
 • SRYGUYS – Врти
 • ЛЕГЕНДАРЕН – Врти
 • ONEPIECE – Врти
 • 20 KLIKES – 20 вртења
 • 25KDISC – Врти
 • Central_Nerd – 10 вртења
 • RESETSTATS2 – Ресетирање статистика
 • ПОПРАВУВАЊЕ НА ГРАБОКИ – Врти
 • НАРУТО – Врти
 • 15 KLIKES – Врти
 • RESETSTATS – Ресетирање статистика
 • 20KDISC – Врти
 • 10 KLIKES – Врти
 • 15KDISC – Врти
 • 7.5 KLIKES – Врти
 • 5 KLIKES – Врти
 • 2kplayers – 10 вртења
 • SorryForShuts – 3 вртења
 • ЦРНА детелина – 5 вртења
 • LucasBestDev – 10 вртења
 • AtlasZero - 10 вртења
 • lely_sc – 5 вртења
 • TigreTV – 20 вртења

Како да ги откупите кодовите во аниме патување Roblox

Како да ги откупите кодовите во аниме патување

Упатствата дадени во чекорите ќе ве водат во откупувањето на бесплатните пари.

Чекор 1

Прво, отворете го Anime Journey RPG на вашиот уред користејќи ја апликацијата Roblox или нејзината веб-страница.

Чекор 2

Откако играта е целосно вчитана, кликнете/допрете на копчето Твитер на страната на екранот.

Чекор 3

Ќе бидете насочени кон нов прозорец, тука ќе видите поле со ознака „Ставете го кодот овде“, така што само внесете ги сите активни кодови еден по еден. Можете да ја користите командата copy-paste за да ставите код и во полето за текст.

Чекор 4

Конечно, кликнете/допрете или притиснете го копчето Откупи достапно на екранот за да го завршите процесот на откуп и да ги добиете придружните награди.

Валидноста на шифрите за аниме патување е временски ограничена и тие истекува кога ќе истече времето. Затоа, се препорачува да ги користите што е можно побрзо за да не ги пропуштите бесплатните работи што можете да ги добиете преку нив.  

Вие исто така може да бидете заинтересирани да проверите Кодови на омега напаѓачи

Заклучок

Гејмерите секогаш се во потрага по бесплатни работи и со аниме Journey Codes 2023, можете да добиете куп корисни бесплатни награди. Сè што треба да направите е да ги следите чекорите за да ги откупите дадени погоре и потоа можете да уживате во сите возбудливи добрите што доаѓаат со нив.

Оставете коментар